Што вели Библијата за . . .

Што вели Библијата за . . .

180 ден.
Шифра на производ: 27
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Оваа книга е еден скромен обид, во средена форма и по азбучен ред, на македонскиот читател да му се претстават библиските ставови за околу 75 теми за кои луѓето најчесто пројавуваат интерес.

Книгава е составена од одбрани библиски текстови за определена тема. 

Иако редоследот на темите и во самата книга е по азбучен ред, сепак на крајот од книгата ќе најдете и содржина која ќе ви овозможи најбрзо да ја лоцирате темата што во даден момент ве интересира.

Книгата им е подеднакво наменета и на оие кои сериозно ја читаат и веруваат во Библијата, и на оние кои никогаш не ја читале, но сакаат „набрзина“ да го дознаат библискиот одговор на некоја тема или прашање што во даден момент ги интересира. 

Уредник: д-р Иван Грозданов

ISBN 9989-669-15-5

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS