Молитвите чуда прават

Молитвите чуда прават

180 ден.
Шифра на производ: 61
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Молитвите се своевиден феномен. Се молат христијани, се молат муслимани, се молат будисти, хиндуисти . . . Под определени околности, дури и закоравените атеисти му се молат на Господ!

Правилните молитви упатени до Бог од правоверни луѓе, болни оздравуваат, животи продолжуваат, од неротки пород измолуваат, од пороци ослободуваат . . .

Молитвите чуда прават! Тие чуда понекогаш се Божјо дејствување врз случките околу нас, а понекогаш се одвиваат во самите нас, во нашата душа, во нашиот дух, и нè прават божествено спокојни, карактерно облагородени, однатре препородени. 

Автор: д-р Иван Грозданов

ISBN 978-9989-669-96-5

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS