Како христијанството го промени светот

Како христијанството го промени светот

80 ден.
Шифра на производ: 58
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Оваа книгичка има за цел во кратки црти, документирано да ги истакне промените и новините кои христијанството му ги донесе на нашиот свет. И - колку и да звучи нескромно и политички непопуларно - да се види дека ниту една друга вера или религија не го подобрила нашиот свет повеќе од Христовото и апостолското учење, наречено „христијанство“. За да не се заборави - ненамеро или намерно!

Подготовка: д-р Иван Грозданов и м-р Марко Грозданов

ISBN 978-9989-669-93-4

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS