Дали науката Го закопа Бога?

Дали науката Го закопа Бога?

300 ден.
Шифра на производ: 13
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Не постои поважна дебата од оваа - дебата меѓу науката и религијата. Но, таа треба повторно да започне, со јасно разбирање што се, всушност, наука и религија. Тоа професорот математичар од универзитетот во Оксфорд, д-р Џон Ленокс, во оваа книга го има направено извонредно.

Автор: Д-р Џон Ленокс, универзитетски професор на Оксфорд

ISBN 978-9989-669-95-8

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS