Вера, надеж, љубов

Вера, надеж, љубов

250 ден.
Шифра на производ: 02
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Верата, надежта и љубовта ни се потребни за да нè водат, за да ни дадат смисла на животот, за да ни влеат сили, за нè одржат и стабилизираат при животните бури и потреси, и за да нè исполнат. Потребни ни се за да се чувствуваме вредни и сакани, за да ни ја облагородат личноста, за да бидеме луѓе со визија и со перспектива. 

Оваа книга ќе ви го покаже патот до правилната вера, основната надеж и совршената љубов.

Автор: д-р Иван Грозданов

ISBN 9989-669-44-9

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS