Ждрепката

Ждрепката

250 ден.
Шифра на производ: 001
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Четворица римски војници фрлаат ждрепка за облеката на прикованиот Христос, а потоа тргнуваат на четирите страни на светот. Секој од нив со години понатаму ќе продолжи да го носи она што коцките му го определија. Еден ден тоа ќе одигра судбоносна улога и ќе промени сè. Тоа се случува со нештата кои Спасителот ги допрел. Тие ја задржуваат силата на Неговата рака на Создавач. Доколку ги цениме, нашиот живот не може а да не се промени. 

Романот раскажува за судбината на четворицата војници без својствената сентименталност на сличните истории. Пред нашите очи тие војници, навикнати на насилство, бесчувствителни во битки и походи, ќе сфатат колку бесцелно е и нивното постоење и целиот свет кој ги направил такви. Ќе го сфатат тоа затоа што нешто друго ќе се исправи пред нив; еден различен свет, каде што сè се движи по други закони. Дали треба да изгубиме многу време и душите да ни изгорат од суша, за да дојдеме до тој заклучок?


 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS