Ризниците на снегот

Ризниците на снегот

200 ден.
Шифра на производ: 60
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Прекрасен роман за деца постари од осум години и за возрасни. Три дечиња се главните ликови, а преку низа случки ќе научат многу за љубовта, омразата, инвалидитетот, повредите, помирувањето и простувањето. 

Дејствијата се случуваат зиме, на швајцарските алпи.

Книгата е пишувана веднаш после Втората Светска Војна со порака за меѓусебно помирување и простување меѓу луѓето.

Автор: Патриција Сент Џон

ISBN 978-9989-669-94-1

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS