НЕ! на еволуцијата ДА! на Библијата

НЕ! на еволуцијата ДА! на Библијата

200 ден.
Шифра на производ: 09
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Во времeто на комунизмот и атеистичката пропаганда во образовните системи, на луѓето им се пропагираше еднострано прикажување на аргументите за потеклото на животот, па луѓето и заборавија дека таа сепак, после сè, беше и остана теорија - хипотеза. Сега имаат можност да ги слушнат и против-аргументите за оваа теорија и самите да изградат став во однос на потеклото на вселената и животот.

Книгава ја сметам за скромен придонес - вели авторот - кон сериозните забелешки на аргументите кои еволуционистите со децении ни ги сервираат како „Научно докажани“. Се надевам дека оваа книга е и доволно провокативна (во позитивна смисла) за оние читатели кои досега немале можност да ги слушнат против-аргументите за потеклото на вселената и животот.

Автор: д-р Иван Грозданов

ISBN 9989-669-48-1

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS