Во вителот на емоциите

Во вителот на емоциите

250 ден.
Шифра на производ: 03
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Ништо не оживува толку, и не убива толку, како емоциите. Емоциите нè прават среќни, емоциите нè прават несреќни. Можеме да ги сметаме за благослов или за слабост, но тие се тука во нас, дел се од нашата природа и треба да научиме правилно да ги менаџираме.

Оваа книга е инспиративен практичен прирачник за менаџирање на нашите емоции, особено оние интензивните: жалост, депресија, носталгија, невозвратена љубов, разочарување, страв, осаменост, гнев и лутина, и други, со вткаена улога на изворната христијанска вера.

Автор: д-р Иван Грозданов

ISBN 978-9989-669-63-7

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS