Поблизу до Господ

Поблизу до Господ

300 ден.
Шифра на производ: 28
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Оваа книга е напишана за да им помогне на сите оние кои сакаат потемелно да се запознаат со учењето на изворното христијанство, онакво какво што го воспоставиле Христос и апостолите. Секој човек живее и се однесува согласно своите убедувања и верувања. Но само кога ја познава вистината, човек може да живее богоугодно и среќно. Оваа книга ги изложува Божјите вистини објавени во Светото Писмо. 

Книгата е напишана на јасен и разбирлив јазик, иако ги опфаќа сериозните доктрини на изворото христијанство. Пристапот е систематски и започнува со темата за Господ Бог, потоа за Библијата, За Христос, За Светиот Дух, за човекот, за гревот, за спасението, за Црквата, за ангелите, за сатаната, за демоните и за пророштвата. 

Автор: Пол Енс

ISBN 9989-669-51`-1

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS