Од љубов до успешен брак и семејство

Од љубов до успешен брак и семејство

250 ден.
Шифра на производ: 05
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Оваа книга е еден вид практична водилка на темата љубов, брак и семејство. Таа опфаќа 23 теми, почнувајќи од целта на бракот, правилен избор на брачен партнер, основање на брак, сексуалниот живот во бракот, па сè до начела за воспитување на децата, дисциплина во семејството, итн. 

Книгата е инспирирана од Библиски текстови и се темели на христијански светоглед.

Прочитајте ја, нема да ве разочара!

Автор: д-р Иван Грозданов

ISBN 978-9989-669-67-5

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS