Лавиринтот на светот и рајот на срцето

Лавиринтот на светот и рајот на срцето

200 ден.
Шифра на производ: 11
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Книгата ја опишува потрагата на човекот по трајна смисла, задоволство и целосна исполнетост. Човекот е претставен како Патник, а светот како Лавиринт. Преку алегорија, авторот ја опишува оваа исконска потрага на секој човек. На крајот, ќе успее да открие каде е изворот на среќата, спокојството и целосната исполнетост. Прочитајте ја и ќе дознаете!

Автор: Јан Амос Коменски

ISBN 978-9989-669-85-9

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS