Докажи дека си христијанин

Докажи дека си христијанин

180 ден.
Шифра на производ: 08
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

На повеќе места во Библијата се спомнува дека дрвото се познава по плодот, а исто така и дека луѓето треба да ги препознаваме според плодовите кои ги даваат. 

Дали кај тебе се препознатливи плодовите според кои би се констатирало дека си христијанин?

Оваа книга ќе ни помогне да бидеме мотивирани и насочени кон постигнување на божествени доблести, односно: 

ДУША исполнета со љубов, радост и мир кои ги зрачиш околу себе,

ОДНЕСУВАЊЕ во кое доминираат трпеливоста, љубезноста и добрината,

КАРАКТЕР кој се одликува со верност, кроткост и владеење со себеси - со своите страсти, емоции и зборови.

 

Автор: д-р Иван Грозданов

ISBN 978-9989-669-66-8

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS