Една минута откако ќе умреш

Една минута откако ќе умреш

200 ден.
Шифра на производ: 35
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

„Една минута откако ќе поминеш зад завесата што го раздвојува животот од смртта, или ќе му се радуваш на пречекот лично од Христос или, пак, ќе влезеш во таков мрак што никогаш не си можел ни да го замислиш. Во секој случај, твојата иднина е неотповикливо запечатена и непроменлива за вечност.“  Вака пишува библискиот предавач и автор Ирвин Луцер во оваа книга која ги обработува следниве прашања:

♦ Можат ли кажувањата од луѓето што доживеале клиничка смрт да ни дадат валидни информации за тоа, што се случува по смртта?

♦ Што вели Библијата за шеолот, адот и чистилиштето?

♦ Како изгледа небото (рајот)?

♦ Може ли денешниот човек да верува во пекол?

♦ Како да се подготвиме за нашиот последен миг?

Автор: Ирвин Луцер

ISBN 9989-669-39-2

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS