Зар сите религии не водат до Господ?

Зар сите религии не водат до Господ?

200 ден.
Шифра на производ: 10
Достапност (кол. на залиха): In Stock
Количина:

Во оваа книга, познатиот автор Мајкл Грин на читателите им нуди еден мал прирачник кој ќе им помогне полесно да се снајдат во сè поголемата збрка во лавиринтот на религиите. Во неа авторот ги посочува разликите меѓу христијанството и другите религии. Притоа, авторот посочува дека, од сите верски водачи, само Христос тврди дека ни го донел Бога; само Христос се справил темелно со проблемот на човековата грешност; само Христос ја совладал последната бариера - смртта; само Христос се нуди да се всели и „да живее“ во своите следбеници.

Автор: Мајкл Грин

ISBN9989-669-42-2

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS