Небо и пекол

Небо и пекол

200 ден.
Шифра на производ: 43
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Во оваа книга авторот Алекс Бјукенен се фокусира на најважното за секој човек: каде ќе ја минуваме вечноста? Што знаеме од Светото Писмо за овие две дестинации?

„Сè што пишувам го темелам врз Библијата . . .Јас безрезервно верувам во веродостојноста на Библијата и дека таа е вистинскиот Божји збор. Во неа Бог директно ни зборува и за небото и за пеколот“ - вели писателот на оваа книга. Книгата е напишана на едноставен и практичен јазик. Целта е да нè охрабри да гледаме кон небото, но и да нè предупреди за реалноста на пеколот.

Автор: Алекс Бјукенен

ISBN978-9989-669-58-3

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS