Фасцинантниот Исус

Фасцинантниот Исус

180 ден.
Шифра на производ: 42
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Исус фасцинира!

Некои го обожуваат, други го замразуваат, едни го критикуваат, а други го прославуваат, но речиси никој не може да остане рамнодушен пред личноста на Исус. Мнозина се обидуваат да го присвојат, уште повеќе да го прилагодат на своите потреби и време, но останува фактот дека Исус е една од најфасцинантните личности на сите времиња. Галилеецот сè уште ги бранува човечките емоции повеќе од големите филозофи, поети и политичари.

Во оваа книга авторите со германска педантност тргнуваат во разобличување на присвојувањата на Исус и го разоткриваат вистинскиот историски Исус.

Се надеваме дека книгата за фасцинантниот Исус ќе ве фасцинира!

Автори: Роналд Вернер и Гвидо Балтез

ISBN 978-9989-669-73-6

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS