Богопознание

Богопознание

200 ден.
Шифра на производ: 04
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

БОГОПОЗНАНИЕ е книга која Го претставува библискиот, христијанскиот Господ Бог, онака како што самиот Тој ни се објавува во Светото Писмо (Библијата).

Книгата е наменета за секој што себеси се смета за христијанин, но и за секој што сака да дознае во каков Господ веруваме ние, христијаните, односно, каков Господ е претставен во Библијата. 

Доброто познавање на Господ ќе нè ослободи од погрешни претстави, суеверие и празноверие, а воедно, преку правилна вера и општење ќе ни ги отвори ризниците на Божјите благослови.

Автор: д-р Иван Грозданов

ISBN 978-9989-669-59-0

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS