Беседи од Исус Христос

Беседи од Исус Христос

200 ден.
Шифра на производ: 16
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Книгата содржи беседи (проповеди) од Исус Христос кои опфаќаат триесетина различни теми. Самите беседи се преземени од Светото Писмо (Новиот Завет), во поразбирлив, посовремен превод и подредени се тематски. Дополнително, оваа книга содржи и придружни појаснувања кои имаат за цел да внесат продлабочено разбирање за она што го проповедал Христос и да поттикнат на применување на она што Тој го учел.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS