1 и 2 Тимотеј (Поткрепа за водачите на црквата)

1 и 2 Тимотеј (Поткрепа за водачите на црквата)

200 ден.
Шифра на производ: 1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Апостол Павле ги пишува двете писма до Тимотеј како писма кон свој духовен син во верата. Тој му го пренесува своето искуство со грижа, љубов и очекување дека Тимотеј ќе ја продолжи духовната работа. 

Оваа книга ги содржи двете писма на апостол Павле до Тимотеј, поделени на повеќе делови соодветни за подетално разгледување, со прашања за размислување и проучување, заднина на текстот, белешки за текстовите, коментари од авторот како и други делови од Светото Писнмо кои се поврзани со темата што се разгледува. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS