Свето Писмо (Библија)

Свето Писмо (Библија)

700 ден.
Шифра на производ: 12
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Книга со најголем тираж во целата историја на човештвото, бестселер на сите времиња, преведена на повеќе од 2100 јазици, прогонувана, но сепак непроменета. Библијата е книга која ги поразува генијалите умови и ги наведува да ја признаат нејзината мудрост, која со својата содржина ги пленува нивните срца, и ги препородува за нов живот - исполнет со радост, мир и задоволство. Кога таа се прифаќа со вера ги воздигнува моралните вредности на народите и поединците и ги менува мислите, срцата и чувствата.

Од првата страница до последната Авторот на Библијата е Бог. Таа е пишувана од луѓе, кои живееле свето и верувале во Божјите откровенија, кои во текот на човечката историја ги прифатиле и запишале како сигурен доказ на Божјото постоење и Неговата совршена мудрост. Содржи 39 книги во Стариот завет и 27 во Новиот завет. 

ISBN 978-9989-839-24-5

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS