Псалми

Псалми

220 ден.
Шифра на производ: 20
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Најубавата духовна поезија на сите времиња е токму оваа Библиска книга. Некои псалми претставуваат песни, другите се молитви, но сите се благост за душата. Псалмите се духовни стихови во кои ќе се пронајдете себеси во речиси секојa животна ситуација: кога сте тажни и кога сте распеани; кога сте изневерени и кога сте сакани; кога сте во цутот на младоста и кога сте во зенитот на староста; кога ве обзема желба за одмазда и кога сте во ситуација да барате прошка; кога ве прогонуваат и кога ви се додворуваат; кога ви се живее и кога ви се умира . . .

Современ превод, луксузно издание (кожа) во мал пригоден формат.

Превод: д-р Иван Грозданов

ISBN 9989-669-00-7

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2024. UKION SHOPS