Одговори на 20-те најчесто поставувани прашања за создавањето на светот и потоа

Одговори на 20-те најчесто поставувани прашања за создавањето на светот и потоа

300 ден.
Шифра на производ: 07
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Книгата содржи научни и библиски одговори на 20-те најчесто поставувани прашања за постанокот на светот и потоа: потеклото на расите, исчезнувањето на диносаурусите, бродот на Ное, потеклото на злото, имало ли сеопшт потоп на Земјата, колку ледени периоди имало, зошто се најдени мал број на човечки фосили, дали дошло до поместување на континентите итн.

Автори: Кен Хем ♦ Џонатан Сарфати ♦ Карл Виленд

ISBN 9989-669-37-6

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS