БОЖЈИТЕ ОТПЕЧАТОЦИ

БОЖЈИТЕ ОТПЕЧАТОЦИ

250 ден.
Шифра на производ: 007
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Прирачник за секој кој сака да има проверени, референцирани, кредибилни и ажурирани научни аргументи за постоењето на Бог, но и одговори за приговорите на атеистите.

Доказите презентирани овде се објективни, егзактни, универзални, безвременски, непристрасни и речиси секој што барем малку се разбира во наука може да ги истражи. Објективни и непристрасни се бидејќи доаѓаат од егзактните науки, а во голем дел и од устата на атеистите, агностиците и скептиците.

„Она што кај Бог е невидливо, Неговата вечна моќ и божествена природа, можат јасно да се согледаат уште од создавањето на светот и да се разберат преку се што е создадено.“ - (Библијата)

Автор: Златко Бучкоски

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS