Христос мојата вистина

Христос мојата вистина

200 ден.
Шифра на производ: 41
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Студијата ХРИСТОС - МОЈАТА ВИСТИНА претставува одговор на клучните филозофско-богословски прашања за смислата и содржината на човековиот живот.

„Во Христовата личност и евангелските вистини пронајдов поткрепа на точката на егзистенција. За возврат, добив нова содржина од искуства за кои не ни наслутував дека постојат. Одговорно тврдам: Со Христос се постанува неосвоива духовна тврдина, се живее со радост со таков квалитет, на кој ниеден опис не му е достатен.“ вели авторот на оваа книга д-р Слободан Томовиќ

Автор: д-р Слобода Томовиќ

ISBN 978-9989-669-62-0

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS