Животот и учењето на Исус Христос

Животот и учењето на Исус Христос

200 ден.
Шифра на производ: 48
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Оваа книга е наменета за оние луѓе кои на едно основно и разбирливо ниво сакаат да се запознаат со хронолошките историски и библиски факти за личноста и делото на Исус Христос.

Исус Христос живеел и поучувал пред 2000 години, но Неговиот живот, Неговото учење и дело кои се без споредба во историјата на човекот, не престануваат да бидат актуелни инспирации и духовна храна за милиони луѓе и денес.

Автор: Денис Кларк

ISBN 9989-669-45-7

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS