Господовата спомен - вечера (причест)

Господовата спомен - вечера (причест)

180 ден.
Шифра на производ: 25
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Книгата е напишана за да му помогне на секој христијанин да го разбере значењето на Господовата спомен - вечера и своето учество во неа. Што изразува Господовата спомен - вечера? Што содржи таа? Кој, како и колку често треба да се причестува? Заблуди и вистини за оваа тема!

Автор: д-р Иван Грозданов

ISBN 9989-669-24-4

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS