Отворена Библија

Отворена Библија

450 ден.
Шифра на производ: 51
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Полна со исчекување, доживувања,човечки емоции и пораки со длабока љубов, Библијата е најчитаната книга во светот на сите времиња. Тоа е книга што бара од денешните читатели да ја отворат. Мери Бечелор тоа го прави со познавање, интелигенција и јасност.

Ова е „патување со водич“ низ секоја книга на Библијата, со куси резимеа, подвлекувања на важни прашања, клучни цитати и извадоци, суштински информации за историскиот контекст, итн.

Картите, временските регистри, цртежите и фотографиите ја потврдуваат живата приказна, цврсто вкоренета во вистински места и луѓе од крв и месо.

Отворената Библија го истражува текстот на Библијата, укажува зошто таа зазема толку важно место во светската култура и колку нејзината постојана порака е релевантна за денешните читатели.

Автор: Мери Бечелор

ISBN 9989-839-05-0

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS