Бен Хур

Бен Хур

180 ден.
Шифра на производ: 44
Достапност (кол. на залиха): In Stock
Количина:

Романот Бен Хур е еден од најпопуларните романи по целиот свет. Дејствието се одвива во првиот век, во времето на Римската Империја. Низ една лична животна драма, претставено е личното соочување со појавата и делото на Месијата.

Автор: Луис Валас

ISBN 978-9989-669-55-2

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS