Вселената и животот

Вселената и животот

180 ден.
Шифра на производ: 24
Достапност (кол. на залиха): In Stock
Количина:

Најновите гледишта за потеклото на вселената и животот, од научен и од библиски аспект. 

Дали вселената и животот се случајни појави, или пак се прецизно испланирани дела на највозвишениот интелект - Господ Бог?

На каков заклучок упатуваат најновите сознанија, пресметки, експерименти и веројатности?

Прочитајте ги мислењата на Стивен Хокинг, Вајнберг, Ајнштајн . . . но и оние на библичарите, и заклучете сами.

Автор: Џон Бланчард

ISBN 9989-669-35-X

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS