НАУКАТА И ВЕРАТА - можат ли заедно?

НАУКАТА И ВЕРАТА - можат ли заедно?

250 ден.
Шифра на производ: 009
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Науката и верата се две страни на еден ист внатрешен порив кај човекот, да го запознае светот, да го рабере подобро, за да може поуспешно да го менаџира; да си го запознае своето место во светот, подлабоко и потемелно да се запознае себеси, но и причините за своето постоење, како и смислата и целта на својот живот и својата конечна судбина.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS