Библиски атлас

Библиски атлас

150 ден.
Шифра на производ: 18
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Библијата е исполнета со описи на патувања:

- Епското патување на Авраам од татковиот дом во Ур до хананската земја.

- Излегувањето на Евреите од ропството во Египет до нивното влегување во ветената земја.

- Единствена серија од мисионерските патувања на апостол Павле . . .

А каква била Месопотамија?

Каде Мојсеј го поминал Црвеното Море?

Каде е Голгота?

Када застанал трговскиот брод со кој апостол Павле патувал кон Рим?

Одговорите на овие прашања се во овој атлас, преку достапните карти во боја, со кои лесно може да се проследи библиското раскажување.

Атласот содржи и регистер на географски имиња.

ISBN 9989-839-02-6

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS