Запознајте го ЈАХВЕ семоќниот Бог

Запознајте го ЈАХВЕ семоќниот Бог

120 ден.
Шифра на производ: 54
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Запознајте Го Јахве, семоќниот Бог  - Неговиот идентитет, особините, Радосната вест, главната дејност и крајната цел.

Седумте лекции сместени во оваа книга, на христијаните во улога на ученици им ги даваат основните библиски вистини за Семоќниот Бог. Секоја лекција има за цел да им помогне на луѓето во нивното лично  духовно издигање, како и да им понуди практичен материјал при духовни разговори со други луѓе. 

Препорачливо е книгата да се користи како извор за групно проучување на Библијата, за домашни групи, во неделни училишни одделенија, или за лично проучување.

Автор: Џеф Милер

ISBN 9989-669-26-0

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS