Утринска роса

Утринска роса

300 ден.
Шифра на производ: 21
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Во своето учење, Господ Исус Христос го изјавил и следново:

„Човекот не живее само од леб, туку и од секое слово што произлегува од Божјата уста“. Христијаните веруваат дека Светото Писмо е слово произлезено од Божјата уста. Затоа, вистинскиот христијанин духовно се храни од Словото Господово.

Оваа книга е напишана календарски, односно содржи по едно четиво, на една страничка, за секој ден во годината. Основата на секое четиво е цитат од Светото Посмо, врз основа на кој се понудени доктринални и практични размислувања и поуки, проткаени со незаборавни примери и илустрации.

Уредник: Славица Грозданова

ISBN9989-669-50-3

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS