Испиративни мисли од протестантските реформатори

Испиративни мисли од протестантските реформатори

80 ден.
Шифра на производ: 57
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Оваа книгичка содржи кратки мисли од поважните протестантски реформатори (Џон Виклиф, Јан Хус, Гироламо Савонарола, Мартин Лутер, Улрих Цвингли, Вилијам Тиндејл, Мено Симонс, Примож Трубар, Жан Калвин, Матија Влаќич - Илирик, Јан Амос Коменски) кои можат да бидат поучни и инспиративни за христијаните, па и пошироко. За таа цел и со таква намера, на македонскиот читател му го препорачуваме ова четиво.

Составиле: д-р Иван Грозданов и м-р Марко Грозданов

ISBN 978-9989-669-00-2

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS