Практична вера во суверениот Бог

Практична вера во суверениот Бог

150 ден.
Шифра на производ: 001
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Автор: Зоран Торњански

Како практично да му веруваме на суверениот Бог? За да добиеме одговор на ова прашање прво ќе мора да анализираме дали Тој е навистина суверен и што воопшто значи Бог да е суверен. Ќе видиме во кои сегменти Бог е суверен. Во вториот дел од книгата ќе дојдеме до одговорот на прашањето: "Како ЈАС практично да верувам во Бог кој е суверен?"

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS