Беседи од светите апостоли

Беседи од светите апостоли

200 ден.
Шифра на производ: 36
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Книгата содржи беседи од апостолите на Исус Христос: Павле, Петар, Јован, Јаков и Јуда. Претставени се кратки биографии на секој апостол чии беседи се застапени во оваа книга, а веднаш по биографијата следува и изборот од неговите беседи. Опфатени се околу 50 различни теми од голема важност во христијанството.

После секоја тематска беседа, следува и дополнителен напис со идентичен наслов, кој содржи објаснувања, акцентирања, поуки, систематизација на темата и поттик за примена на содржината од беседата во нашите животи.

ISBN 978-9989-669-81-1

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS