Десетте Божји заповеди

Десетте Божји заповеди

180 ден.
Шифра на производ: 01
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Објаснување и примена на десетте Божји заповеди.

Десетте Божји заповеди треба да ги гледаме како Божјо огледало пред кое сме исправени. Ова огледало, како и секое друго огледало, не може да исчисти и измие, но може да ни ги открие дамките, пороците и гревовите и да нè упати кон вера во Бога и во Христа, која ќе ни донесе простување, духовен препород и осветување. 3500 години откако ни се дадени од Бог, Десетте Божји заповеди и денес остануваат високи морални и етички стандарди, не само за христијаните, туку и за секој човек, насекаде. Оваа книга е скромен обид да ги објави духот и содржината на Божјите заповеди, заради наш личен, семеен и општествен благослов.

Автори:  д-р Иван Грозданов и м-р Марко Грозданов

ISBN 978-9989-669-60-6

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Откровение - Христијанска книжарница © 2023. UKION SHOPS